ROZHODČÍ: TURČAN - ŠTYCH, VITÍK

DIVÁCI  : 600

Komentář

Sport 29.9.1997
Jak napovídají jednotlivé třetiny, tak se pohyboval i scénář zápasu. V úvodním dějství dominovali domácí, kteří si vytvořili řadu brankových příležitostí, nicméně "suplent" z Plzně, gólman Mařík, výtečným způsobem zlikvidoval i ty z bezprostřední blízkosti. Kaučuk vedení 2:0 uspokojilo a jeho hráči začali chybovat v obraně, čehož využili pohybliví hosté ve druhé třetině otočením skóre. Z vedení 3:2 se však radovali pouze dvě minuty. V závěru utkání bylo domácích na ledě plno. Nechyběl pohyb, kombinace na jeden dotyk. V průběhu necelých dvou minut si připsali dvoubrankové vedení a pakliže ho nezvýšili, pak jen proto, že Mařík znovu prokázal své kvality.

Mladá Fronta DNES - 29.9.1997
Domácí hráči šli brzy do vedení, když Dopita zužitkoval Nohejlovu přihrávku. Písecký gólman Mařík kapituloval i ve 14. minutě, kdy se trefil po Bláhově asistenci Kaňka. Jinak však bylo převážně zásluhou Maříka, že bylo v úvodu skóre jen 2:0. Ještě v první třetině snížil Nikodém. Po čtyřiceti minutách bylo skóre již vyrovnané. Tlak Kaučuku v závěrečné třetině byl pak drtivý. Do vedení se dostali domácí zásluhou agilního obránce Hořavy, který asistoval i u páté branky. Z jeho myšlení těžil; Dopita a Nohejl. Snaha Píseckých dosáhnout na remízu šla do ztracena a naopak byl to znovu Mařík, který zhatil v posledních minutách několik příležitostí hráčů Kralup.