PAZOUREK, HUBÁČEK, FINK
CHABADA, CECH, SCHRAMEK

Komentář

Mladá Fronta DNES - 3.11.1997
Mužstvo, které chce uspět na kralupském ledě, musí mít disciplinovanou obranu, kvalitního gólmana a trochu štěstí. Brnu nic nechybělo, a když přidalo nebezpečné protiútoky, odvezlo překvapivě oba body. "Výsledek neodpovídá hře, i my jsme měli šance, ale Adam Svoboda byl nepřekonatelný," řekl trenér poražených Zdeněk Müller.

Kde je náš Kaučuk ? - skandovali zklamaní diváci v kralupské hokejové hale, když jejich mužstvo, které pžed zahájením tohoto kola zaujímalo vedoucí pozici v tabluce první ligy, prohrávalo po dvou třetinách s průměrným celkem Brna 0:4. V závěrečné části hry už žádná branka nepadla a hosté se radovali z nečekaného zisku dvou bodů.
Hráči Kaučuku se trápili už v předchozím domácím zápase, ve kterém porazili celek Jindřichova Hradce 2:1 a herně příliš nepřesvědčili. Poté však sehráli vynikající vítězné utkání v Olomouci.
"Vypadá to, že se nám letos hraje lépe venku," potvrdil kralupský trenér Zdeněk Müller. "V domácím prostředí nás nikdo nepodcení. Všichni soupeři vycházejí ze zajištěné obrany a čekají na naše chyby. Když pak dá protivník první branku jako dnes Brno, hraje se velmi těžko."
Omluvou pro rozpačitý výkon kralupského Kaučuku může být rozsáhlá marodka v jeho řadách. "Máme pět zraněných hráčů, takže určité potíže se sestavou se vyskytly," potvrdil trenér Müller.
Brněnští hokejisté uštědřili kralupskému týmu vůbec první porážku v domácím prostředí a zárověň teprve druhou celkově v tomto ročníku. Müller ukončení úspěšné serie nebere tragicky a dívá se na domácí prohru i z té lepší stránky: "V hokeji se může stát, že se dvakrát nebo třikrát za sezonu nepodaří doma vyhrát. Nemá cenu z toho dělat nějakou vědu. Alespoň se teď ukáže vnitřní síla mužstva, které musí zvednout hlavu a šlapat dál.

Deník Mělnicka
Každý z více jak tisíce diváků očekával výhru domácích. Ti však promarnili v úvodní třetině šancí na dva zápasy, mimo jiné i samostatné nájezdy na brankáře Svobodu. První varování přišlo z hole Křetinského, brankář Chlad se však vyznamenal. Při průniku Chabady a jeho blafáku byl však bez šance, stejně jako při jeho druhé brance. Když v závěru druhého dějství přidal Sochorec ranou "pod víko" třetí gól a za necelou minutu Schramek ze tří metrů doklepával na 4:0, bylo zřejmé, že outsider neodjede z Kralup s prázdnou. Snaha domácích vstřelit alespoň čestný úspěch se nesetkala s pochopením u brněnského gólmana, který si připsal 37 úspěšných zákroků.