ROZHODČÍ:

DIVÁCI  : 903

Komentář

Mladá Fronta DNES - 10.11.1997
Hosté dokázali, že jejich úspěchy se už nedají vysvětlovat nadšením nováčka. Po pohledné první třetině se utkání změnilo v bitvu, kterou ovlivnili dva rychlé góly Znojma.

Velká naděje na obrat v zápase se znojemským týmem svitla v polovině utkání hokejistům Kaučuku. Za nepříznivého stavu 0:1 vydrželi na začátku druhé části hry bez újmy na skóre téměř dvouminutové oslabení tři proti pěti, vzápětí přečkali další trest a ve 30. minutě dokonce Ruchař vyrovnal na 1:1. Zdálo se, že domácí budou na koni, jenže o osm minut později rána Drábka znamenala opět vedení Znojma. Domácí hráče v závěru druhé třetiny doklepem zblízka navíc dorazil Altrichter. Tým hostů, nováček soutěže a překvapivě vedoucí tým tabulky první ligy, nakonec vyhrál 5:1.
"Ve chvílích po vyrovnání jsme měli dvě šance. Neproměnili jsme, soupeř dal rychle za sebou dvě branky a tím prakticky rozhodl o výsledku zápasu," uvedl kraluspký trenér Zdeněk Müller.
Také trenér Znojma Pavel Pazourek označil za stěžejní druhou část hry. "Po zklamání z nevyužitých přesilových her jsme šli trochu do útlumu, ale soupeř toho naštěstí využil pouze ke vstřelení jedné branky." podotkl. "V záveru třetiny jsme dvěmi góly rozhodli."
Kralupský trenér Müller uznal, že si hosté vypracovali více šancí a po většinu zápasu byli lepším mužstvem. "Dokázali, proč vedou tabulku soutěže."