2.TŘETINA:  37. ZDRÁHAL (RIMMEL) 1:1 <PP>

ROZHODČÍ: TICHÝ - ŘEŠÁTKO, ONDRÁŠEK

DIVÁCI  : 1003

Komentář

Sport 11.12.97
Jak napovídá scénář jednotlivých třetin, tak vypadal obraz hry. V té úvodní se trefil hned tradičně v úvodu Bláha. V polovině střetnutí nabídli Hanáci soupeřovi přesilovku 5:3 trvající půldruhé minuty, ale zůstala nevyužita. Přestože si první řada udělala z olomoucké svatyně střelnici, Altrichter se nemusel ani jednou začervenat. Hosté trestali v přesilovce 5:4 Zdráhalem. Ve třetí třetině Kaučuk naplnil kalich hořkosti pro Hanáky, podle receptu nedáš-dostaneš Hubáčkem. Závěrečná power-play Olomouckým touhu po kýženém bodu nepřinesla.

Mladá Fronta DNES 11.12.97
Kralupští hráči dodrželi normu rychlého gólu. Glabazňa uvolnil v 6. minutě Bláhu a ten nezaváhal. Další brankové příležitosti Kaučuk prohospodařil. Hosté zdatně opláceli, ale gólman Chlad se nenechal zaskočit. V polovině zápasu měli Kralupští přesilovku 5:3 První řada si sice otevřela před olomouckou brankou střelnici, ale brankář Altrichter stál na místě. Jak se dávají góly z přesilovek, ukázali domácím hosté, kteří vyrovnali na 1:1.
V závěrečném dějství mohli Moravané získat i vedení. Obraně ujel Brendl, řítil se sám na Chlada, ale Nohejl mu obětavě stihl kotouč vypíchnout. Při další přesilovce Kaučuku se hosté vymanili ze sevření, k puku se dostal nepokrytý Stavjaňa, jenže Chlad znovu prokázal své kvality. V závěru utkání pomohla kralupským hráčům po střele Koroně tyčka, naopak v 55. minutě se nejlépe orientoval před olomouckou brankou Hubáček, a zajistil tak domácím štastné vítězství. Hosté se pokusili o vyrovnání 22 sekund před koncem při hře bez brankáře. Sevřeli soupeře do kleští, avšak ti důslednou obranou muže proti muži jednobrankové vítězství uhájili.