Home   |   Kalendář akcí   |   Kultura   |   Sport   |   Zpravodaj   |   Kralupské firmy   |   Hokejbal   | Pátek 26. dubna 2024
 Zpravodaj

Zpravodaj > Červenec 2000

Šachy - regionální přebor mládeže 2000

V Bezdědicích u Mladé Boleslavi se hrál již tradičně přebor regionu mládeže v kategoriích 8, 10, 12, 14 a 16 let. Z kralupského kroužku chybělo několik dobrých hráčů, přesto 4 naši účastníci dosáhli výborného umístění. V kategorii H 8 podle očekávání zvítězil Telman Nersesjan. Při neúčasti
bratří Alaverdyanů neměl mezi nejmladšími konkurenci. Rovněž celkové 7. místo mezi 30 hráči, vesměs značně staršími, je úspěchem. Kategorie H 10 se stala kořistí kralupského Filipa Dolejšího. Ziskem 5 bodů z 9 partií skončil celkově na 12. místě. Jeho podnikavá a útočná hra platila i na ostřílené borce z vyšších věkových kategorií. Ještě vloni skončil s jedním bodem na posledním místě. Je to největší zlepšení v tomto roce. H 12 vyhrál Nejedlý z Neratovic, v H 14 byl úspěšný náš Lukáš Smolík. 6 bodů mu zároveň stačilo na 5. místo v celkovém hodnocení. V poslední partii porazil i hlavního favorita této kategorie, Kříže z Neratovic, účastníka loňského mistrovství Čech. Dalším naším hráčem byl Vašek Klominský, startující v kategorii H 14. Má zatím méně zkušeností než jeho kolegové, uhrál však 5 bodů a skončil celkově na 13. místě. S vítězi kategorií se setkáme, a možná i s dalšími našimi hráči, na podzimním mistrovství Čech ve Frimburku, kde se pokusí postoupit ještě o další krok, do přeboru republiky.
Vítězem bezdědického turnaje se stala hráčka Neratovic, Eva Müllerová bez jediné porážky. Na dalších 3 místech ji následovali kolegové z Neratovic - Formánek, Forštová a mělnický Franěk, všichni z kategorie šestnáctiletých.