Májové počasí láká do přírody a je samozřejmostí, že nabídka výletu vede po stopách K.H.Máchy. Nabízíme vám 2 varianty - kratší 12 kilometrovou a delší 22 kilometrovou. Ta kratší končí v Doksech.
Po zelené značce vyrazíme nádhernou lesní krajinou a po 5 km se dostaneme pod hrad Bezděz. Můžeme si hrad prohlédnout, doplnit zásoby a pak po červené TZ pokračujeme opět příjemnou krajinou až do Doks. A po prohlídce a dobrém obědě dojedeme vlakem domů.
Pokud však chceme pokračovat dál a 12 kilometrů se nám zdá málo, nejedeme vlakem domů, ale v Doksech se napojíme na žlutou TZ, která nás zavede nejdříve k Břehyňskému rybníku a po té nás vede podél Máchova jezera až do Starých Splavů. Cestou se nám naskytne i nádherný výhled na Bezděz přes celé Máchovo jezero. Vlakem se pak můžeme vydat domů buď přes Českou Lípu a Lovosice anebo přes Bakov nad Jizerou a Neratovice.
1: 50 000 Máchův kraj č.15
- zelené mapa z edice KČT

Úspěšný vstup do sezóny
1. Mistrovství Středočeského kraje
V sobotu 23. března 2002 probíhalo v Kralupech Mistrovství Středočeského kraje v TZ - start i cíl tohoto outdoorového závodu, byl umístěn v prostoru turistické základny KČT a ATOM u kralupského koupaliště. Přestože byla první jarní sobota, počasí ukázalo více zimy jak jara - studený vítr, teplota kolem 4 °C a časté sněžení. Přesto se na start dostavilo 175 závodníků z 15 oddílů. Domácí závodníci patřili na základě výsledků z republikových mistrovství posledních dvou let k favoritům a tuto skutečnost nakonec i potvrdili.
Tratě, kontroly a celý chod závodu zabezpečovalo 26 pořadatelů, kteří si v závěru zasloužili poděkování všech zúčastněných, za statečnost s jakou vytrvali za chladu na svých místech.

Ženy: Magdalena Bořilová
S vyjímkou kategorie žen jsou všichni letošní mistři z KČT Kralupy nad Vltavou, který své dominantní postavení prokázal ziskem 26 medailí (11 zlatých - 8 stříbrných - 7 bronzových)
2. Turistický závod - outdoor running 2002- 50.th F.I.C.C. rally
V pátek 29.března 2002 proběhl v Praze - u autokempinku Džbán závod v rámci celosvětového setkání mládeže, kterého se zúčastnilo více jak 500 lidí z 16 států.
Závod byl vytyčen po okolních stržích a stráních v délce cca 1300 metrů, počasí bylo příznivě nakloněno a tak se mohlo závodit v příznivých podmínkách.
Naši reprezentanti ovládli celé startovní pole a zvítězili ve všech kategoriích.
Chlapci do 21 let - 1. Jaroslav Rosák (Česká republika - Kralupy n.Vlt.)
Děvčata do 21 let -1. Zuzana Jílková (Česká republika - Kralupy n.Vlt.)
Muži nad 21 let -1. Tomáš Fúsek st. (Česká republika - Kralupy n.Vlt.)
Ženy nad 21 let -1. Markéta Novotná (Česká republika - Kralupy n.Vlt.)
Odměnou jim byl nejen pocit vítězství a aplaus při vyhlášení, ale i krásný pohár, který již zdobí turistickou klubovnu. Patří jim poděkování za vzornou reprezentaci.
V květnu se již rozeběhne Český pohár, který se tentokráte koná v Ostravě, Hradci Králové, Uherském Hradišti a v Berouně. Prvním vrcholem pak bude koncem června Mistrovství České republiky ve Frýdku Místku.

Do Okoře bez oře
V sobotu 6. dubna 2002 proběhl jubilejní 30. ročník turistického pochodu Do Okoře bez oře. V roce 1972 se začala psát historie jedné z nejpopulárnějších masových akcí v regionu. Kralupští turisté se vždy snažili, aby všichni pochodníci byli vždy spokojeni. Tak tomu bylo i letos. Po slunném týdnu přišla sice chladnější a zataženější sobota, ale to jediné nedokázali pořadatelé ovlivnit.
Nabídku pochodu využilo 1395 účastníků, z toho 1125 pěších, 269 cyklistů a jedna slečna na poníku. Starty v Kralupech a Zákolanech byly od ranních hodin plné a v cíli na louce pod Okoří bylo celou dobu plno, zejména v době od jedenácté do třinácté hodiny. Byla to pátá nejvyšší účast v historii pochodu a nejvyšší za posledních dvacet let.
V cíli čekal na účastníky nejen diplom akce, placka a pohled pochodu, ale pro zájemce i Almanach ke třicetileté historii pochodu, kapesní kalendářík s logem akce, oblastní turistický odznak Kralupsko a dřevěné výroční turistické známky.
Pro děti bylo připraveno tradiční stanoviště her a soutěží, kde se plnili úkoly závislé nejen na šikovnosti, ale i na důvtipu. Účastníci s mohli prohlédnout i nástěnky z činnosti KČT a TOM Kralupy n. Vlt.