Home   |   Kalendář akcí   |   Kultura   |   Sport   |   Zpravodaj   |   Kralupské firmy   |   Hokejbal   | Čtvrtek 25. dubna 2024
 Zpravodaj

Zpravodaj > Listopad 2002

Vybráno z batohu

V sobotu 12.10.2002 proběhl v Pacově poslední závod sezóny 2002 v outdoorovém sportu - v Turistickém závodě.
Počasí závodům na rozdíl od předchozích let nepřálo, nízká teplota, déšť a studený vítr spolu s rozbahněnou tratí vytvořily ze závodu skutečnou zkoušku odolnosti. Ani toto počasí však nezaskočilo
členy KČT Kralupy nad Vltavou, kteří se přijeli loučit se sezónou.
V kategorii nejmladších žákyň vybojovala 3. místo Blanka Rosáková, mezi stejně starými žáky zvítězil Michal Novák. Mezi mladšími žáky vybojoval Jan Kareš stříbro. Mezi staršími žákyněmi byla Lenka Pechová 3. a mezi staršími žáky jsme jednoznačně dominovali - 1. Jiří Kružík, 2. Jan Blecha, 3. Jaroslav Rosák. Ve společné kategorii dorostenek vybojovala Lucie Habrová 2. místo a mezi dorostenci obsadil 1. místo Zdeněk Doutnáč, 2. místo Jakub Bendžela. V hodnocení oddílů to byl tradiční souboj mezi KČT Kralupy n.Vlt. a oddíly z Orlové a Bílovce. Nakonec zvítězil KČT Kralupy nad Vltavou s 11 medailemi ( 3 / 4 / 3 ) a udělal tak skvělou tečku za celkově úspěšnou sezonou.
Nová sezóna začíná ve Středočeském kraji již 9. listopadu letošního roku, kdy se v Doksech u Kladna uskuteční 1. závod krajského poháru pro rok 2003.

Mistrovství České republiky štafet - Turistický závod
V sobotu 31.8.2002 proběhlo v České Lípě 6. Mistrovství České republiky štafet v Turistickém závodě. Tratě vedly lesním terénem zvaným „Peklo“ v městské části České Lípy - Dubici. Slunečné počasí celému závodu přálo a umocnilo tak pořadatelskou snahu, kterou organizátoři hladkému průběhu mistrovství věnovali.
Závodu se zúčastnila téměř celá špička tohoto outdoorového sportu - např. z Olomouce, Předměřic, Uherského Hradiště, Borotína, Fryštáku či z Frýdku Místku. Z KČT Kralupy nad Vltavou si postup vybojovalo z pohárových závodů 5 štafet (2 mužské a 3 ženské).
Pořadí štafet se během celého závodu různě měnilo, ale naše štafety se celou dobu držely v popředí. Všechny naše štafety k dobrým běžeckým výkonům přidaly i dobré výkony v disciplinách na trati a tak zatížily své konto minimem trestných minut.
Výsledky, vzhledem k velice problematické přípravě s ohledem na nedávné povodně, předčily i to nej… očekávání.
V kategorii žen zvítězila naše štafeta ve složení - Veronika Vondrušková, Lenka Jindřichová a Lucie Čiperová (mistrovský titul získaly již potřetí za sebou a první dvě jmenované již popáté ze šesti mistrovství)
Dále v kategorii žen vybojovala 3. místo druhá štafeta ve složení - Marta Vaňatová, Jana Stiborová a Květa Zrzavá, a třetí štafeta ve složení Iveta Nováková, Jana Řádová a Zuzana Jílková vybojovala 5. místo (zde jde rovněž o velký úspěch, protože jde o štafetu složenou ze samých mladších dorostenek).
V kategorii mužů zvítězila rovněž naše štafeta ve složení - Zdeněk Vejrosta, Jiří Káš a Vít Procházka. Druhá štafeta ve složení Jakub Fúsek, Tomáš Fúsek ml. a Tomáš Fúsek st.) skončila těsně za medailí a obsadila 4. místo.

Turistika podala pomocnou ruku
I když se přímo záplavy nedotkly klubovny a ubytovny KČT a ATOM Kralupy nad Vltavou nezůstala kralupská turistika stát stranou.
Mnozí hned po opadnutí vody strávili v práci mnoho hodin, navíc jsme se podíleli na odstraňování pohromy v rodinném domku v ulici Ve Starém Lobečku, mnozí naši členové chodili pomáhat do ZŠ Komenského.
Do toho všeho padla příprava nejvrcholnějších závodů, Mezinárodního mistrovství v Turistickém závodě, které kdy kralupská turistika pořádala a likvidace bláta a naplavenin v areálu turistické základny, aby se bez problémů mohl rozeběhnout nový turistický rok pro děti a mládež.
Vědomi si těžké situace města, zřekla se turistika příspěvku na druhé pololetí a navíc vybrala při MMTZ a mezi svými členy částku 3150,- Kč na kralupské povodňové konto.
V lesoparku u Vltavy jsme o víkendu 14. a 15. září uspořádali brigádu a členové TOM odpracovali 288 hodin - práce byla skutečně vidět - v prostoru pod tenisovými kurty, turistickou základnou a částí koupaliště jsou vynošeny veškeré naplaveniny, vytahány větve a vysekány bezinky. Druhá brigáda se uskutečnila ve dnech 27. - 29. září (176,5 hodiny), kdy čištění lesoparku pokračovalo pod areálem koupaliště.
Další brigáda je naplánována na víkend 16. - 17. listopadu, kdy budeme pokračovat v pracích v lesoparku u Vltavy.