Betonářské hrátky 2006

11.11.2006

Rozbité překážky opraveny, nové nainstalovány, spáry většinou vyplněny a vzhledem k tomu, že letos nebude Povodí Vltavy snižovat hladinu a my se tak nedostanem ke spodku, tak puštěna voda. Ještě nás čekají nějaké drobné úpravy a obnova brankoviště. Pokud chcete, můžete se po domluvě přijet sklouznout.

21.10.2006

V počtu hojnějším než posledně sešli jsme se ku práci na kanále. Kromě obvyklého spárování jsme rozbíjeli staré překážky v úvodní části kanálu a dodělávali k nim nové gumy, na dvou místech nastavovali vrata, kde bylo nebezpečí, že je voda přešlouchne i s lodí (jak už se stalo), pionýři byly malované děti (neptejte se radši, kolik stojí nová tyčka), tvořili nové překážky z materiálů tradičních i netradičních. Při tom všem nás bedlivě sledovala thajská špionážní služba, jejíž zástupci si vše pečlivě prohlédli, podrobně zapsali a názorně vyfotili. Takže až budete náhodou za dva či tři roky v Thajsku a zajedete si k Bangkoku zajezdit na nový kanál, tak se nedivte, jestli vám bude připomínat Tróju, Roudnici nebo Veltrusy :-)

15.10.2006

Minulý pátek jsme zavřeli po sezóně kanál. Přes týden vyschnul i s rybičkami, co nestačily vzít ploutvičky na ramena a o tomhle víkendu jsme začali naši nejoblíbenější část roku. Přivezli jsme si cement a začali... Prozatím nudně spárujeme díry vymleté v dláždění kanálu, narovnali jsme dva sloupy poškozené povodní, začali s opravou několika překážek poškozených v průběhu sezóny a připravujeme mírnou přestavbu horního úseku kanálu.

Jožka