Šachový klub Kralupy nad Vltavou
adresa hrací místnosti:
Hotel  Sport v Kralupech nad Vltavou,
Sídliště U Cukrovaru

 

Přátelé, už je to tady. Začíná nová šachová sezóna 2016 - 2017!!

Co nás tedy čeká? Především zápasy družstev -  áčko si loni vybojovalo v dramatickém závěru zpět postup do nejvyšší skupiny krajského přeboru (prakticky 3. ligy) a chce svou účast v této soutěži obhájit se ctí. Béčko a Céčko se pohybuje v krajských soutěžích o dvě třídy níže, a přestože je to termínově velice nepříjemné (protože všechny družstva hrají tak ve stejné dny), stále se nedaří aspoň béčko "dostat " o třídu výše.

Silný kralupský tým (Palas, Kopecký, Štursa, Jarrah, Martinec) se v červenci zúčastnil Otevřeného Mistrovství České republiky čtyřrčlenných družstev v Pardubicích,. Letos se tolik nedařilo, jako v minulých letech a mezi 117 týmy obsadil 84. místo.

 

Čekají nás rovněž některé individuální turnaje - naposledy se na konci srpna tři hráči - Palas, Kopecký a Lánský - zúčastnili mezinárodního turnaje v Jeseníku, což pro ně byla hlavně dobrá příprava na podzimní boje za družstva.

 

 

Bohužel nás postihla také velká ztráta, když na jaře náhle zemřel Standa Bulva. Byl jednou z klíčových osobností kralupského šachu, vynikající metodik a trenér, předseda oddílu i okresního šachového svazu, skvělý hráč a znalec věžových koncovek, a především kamarád, který nezkazil žádnou legraci. Budeš nám Stando letos hodně chybět....