Šachový klub Kralupy nad Vltavou
adresa hrací místnosti:
Hotel  Sport v Kralupech nad Vltavou,
Sídliště U Cukrovaru

 

Soutěžní ročník 2017-18 se pro kralupská družstva nevyvíjí úplně nejpříznivěji. Áčko v krajském přeboru bojuje o udržení, béčko s tradičními postupovými ambicemi v regionálním přeboru asi znovu nepostoupí a céčko, v němž získávají zkušenosti naši mladí, je rádo za každý vybojovaný bod.

 

Více o novinkách ze života kralupské šachové mládeže najdete na stránkách "mládež"

 

 

Franta Seiner oslavil pětasedmdesátiny! Blahopřejeme!!!

 

Po prvních třech kolech krajského přeboru má kralupské Áčko dvě prohry a výhru.

24.11.2016 Je to hodně nebo málo? Čtěte více zde:

Béčko s Céčkem na tom jsou ještě o dva body hůře. Zatím se ukazuje, že týmy nebyly asi poskládány úplně ideálně.

 

 

Rapid turnaj jednotlivců ve Velvarech - Memoriál dr. Karla Treybala

25. září 2016 Ve Velvarech zvítězila rodina mezinárodních mistrů Přibylů, která si z deseti rozdaných pohárů odvezla celkem šest z nich domů, a to i přesto, že IM Přibyl ml. skončil až devátý. Nejlepší hráč početné kralupské delegace - R. Žamboch - skončil o dvě místa před ním, na sedmé příčce. Výsledky a fotografie najdete zde:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Finále Českého poháru v rapid šachu v Liberci i s kralupskou účastí

24. září 2016

V devíti kolech spolu svedli těžké boje mnozí velmistři - na snímku trenér české olympijské reprezentace Vlastimil Jansa proti Sergeji Movsesjanovi, jenž na olympiádě sice reprezentoval svou rodnou Arménii, ale v Liberci vedl nakonec vítězný tým Pardubic. Kralupáci si zahráli proti jiným dvěma velmistrům - Marku Vokáčovi a Elišce Klímové Richterové - s výsledným lichotivým skóre 1:1. Více najdete zde:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přátelé, už je to tady. Začíná nová šachová sezóna 2016 - 2017!!

Co nás tedy čeká? Především zápasy družstev -  áčko si loni vybojovalo v dramatickém závěru zpět postup do nejvyšší skupiny krajského přeboru (prakticky 3. ligy) a chce svou účast v této soutěži obhájit se ctí. Béčko a Céčko se pohybuje v krajských soutěžích o dvě třídy níže, a přestože je to termínově velice nepříjemné (protože všechny družstva hrají tak ve stejné dny), stále se nedaří aspoň béčko "dostat " o třídu výše.

 

Rozlosování týmů pro celou sezónu viz zde:

 

Silný kralupský tým (Palas, Kopecký, Štursa, Jarrah, Martinec) se v červenci zúčastnil Otevřeného Mistrovství České republiky čtyřčlenných družstev v Pardubicích,. Letos se tolik nedařilo, jako v minulých letech a mezi 117 týmy obsadil 84. místo.

 

 

 

Bohužel nás postihla také velká ztráta, když na jaře náhle zemřel Standa Bulva. Byl jednou z klíčových osobností kralupského šachu, vynikající metodik a trenér, předseda oddílu i okresního šachového svazu, skvělý hráč a znalec věžových koncovek, a především kamarád, který nezkazil žádnou legraci. Budeš nám Stando letos hodně chybět....