Šachový klub Kralupy nad Vltavou
adresa hrací místnosti:
Hotel  Sport v Kralupech nad Vltavou,
Sídliště U Cukrovaru


 

Šachový kroužek pod vedením ing. Františka Seinera pokračuje v činnosti v DDM v Kralupech nad Vltavou.

Dětské šachy jsou pro přihlížející rodiče vždy zkouškou pevných nervů. Můžete si rvát vlasy  zoufalstvím nad některými tahy a není vám to nic platné, stejně jako se nikdy nedozvíte, proč za chvíli spatříte geniální manévr, který by možná nenapadl ani vás. A nejhorší je, že vy trpíte a děti se baví. Až máte pocit, že jim šachy  při té zábavě možná i trochu překážejí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zpravodaj šachové mládeže

TJ Kralupy nad Vltavou

 

Dne 14.1.2018 se hrálo 6. kolo Regionální soutěže SŠS – skupina B. Hraje zde mužstvo TJ Kralupy nad Vltavou „D“, které je tvořeno naší mládeží jejich rodiči a trenéry. Za soupeře jsme měli mužstvo Sokol Buštěhrad „C“, které má ve svém středu, podobně jako my, několik mladíků. Za náš tým povolal do utkání kapitán týmu František Seiner tři mladíky.

 

Soupiska týmu pro toto utkání: 1. Langmaier Pavel     

                                                           2. Seidl Jan                 

                                                           3. Verner Vladimír      

                                                           4. Langmaier Michal   

                                                            5. Bezděk Tomáš       

 

            Soupeř přijel taktéž se třemi mladíky v sestavě. Shodou okolností taktéž hrajících na stolech 2, 4 a 5. Naše mládež opět nezklamala a na 4 a 5 stole bylo o vítězích brzo rozhodnuto. Dva body pro domácí byly dobrým vkladem do utkání. Bohužel Honzík Seidl na druhém stole měl těžkého soupeře a prohrál. Ale i tak naše mládež interní souboj vyhrála 2:1 O celkovém výsledku se rozhodovala na prvním a třetím stole. Na prvním stole, kde jsem si moc šancí nedával, soupeř zahrál Francouzkou hru. Po několika tazích z učebnice zahájení jsem začal chybovat a po ztrátě figury bylo jasné, že stav bude srovnaný na 2:2. Oči všech se upnuli na třetí šachovnici, kde se střetli zkušení hráči. Hrálo se velmi pomalu a s rozvahou, tak jak to má být. Bylo jasné, že rozhodne jedna malá chyba. Tu bohužel udělal Vláďa Verner a partii prohrál.

 

 

            Podrobné výsledky najdete zde:

http://www.chess-results.com/tnr304320.aspx?lan=5&art=3&rd=6&wi=821

 

 

Všem zúčastněným hráčům kapitánovi a rodičům děkuji

 

Za šachový klub TJ Kralupy nad Vltavou Pavel Langmaier

 

PS: Další akce: 28.1.2018 – Kolešovice „D“ – Kralupy „D“

                                   10.2.2018 – čtvrtý kvalifikační turnaj KPŽ „Stará Boleslav“

 

PS: Soupeři našich mladíků ve finále Středočeského krajského přeboru budou týmy:

1.      KŠ Říčany „C“

2.      Spartak Vlašim „C“

3.      TJ Auto Škoda Mladá Boleslav

 

 

Dne 13.1.2018 jsme se zúčastnili základního kola krajského přeboru mládeže. Ambice byly veliké. Odjížděli jsme s cílem probojovat se do krajského finále. Na sklonku loňského roku jsme do týmu přivedli velkou posilu Michala Nováka. Hráče, který na podzim reprezentoval Kralupské gymnázium v regionálním přeboru škol. Tuto novou akvizici kapitán týmu František Seiner nasadil na soupisku na první místo.

 

Soupiska týmu:        1. Novák Michal          1000

                                   2. Kratochvíl Matěj      1177

                                   3. Seidl Jan                  1342

                                   4. Klouček Prokop      1147

                                   5. Langmaier Michal    1165

                                   6. Tůma Michal            1246

                                   7. Tůma Václav           1095

                                   8. Šťastný Adam         1131

                                    9. Bezděk Tomáš        1084

                                   10. Toms Adam 1000

 

            Plány byly jasné, obětovat první dva stoly a vítězit na druhém až šestém stole. Tyto plány nám narušil do jisté míry Prokop Klouček, který se omluvil a akce se nezúčastnil, stejně jako Adam Šťastný a Adam Toms. Vyjeli jsme do Buštěhradu tedy v sedmi, ale ambice jsme měli i nadále vysoké. Za soupeře jsme měli týmy Buštěhradu C, D, E Řevnice B a Neratovic.

Jako první, sílu našeho týmu prověřil tým Buštěhrad D. Volno dostal Vašek Tůma a síla našeho týmu se ukázala naplno. Po chvilce jsme vedli 5:0 a jediné drama se odehrálo na 3 stole, kde hrála naše největší hvězda týmu Jenda Seidl, ač nestál vůbec dobře a nabízel soupeřce remizu, svojí poctivou a promyšlenou hrou soupeřku donutil k chybám a nakonec vyhrál. Ve druhém kole naši chlapci narazili na tým Neratovic. Volno dostal nejmladší člen týmu Michal Langmaier. Taktika byla jasně stanovena a do puntíku splněna, Netrvalo dlouho a vedli jsme 4:1 Jedinou prohru zaznamenal Matěj Kratochvíl na druhém stole. Drama na prvním stole nakonec skončilo remizou. 4,5:1,5 Tím jsme si udělali slušný základ a začali plnit své ambice. Trochu nás vylekala forma Řevnice B, která po dvou kolech měla 6 bodů jako my a skóre 11:1. Bylo jasné, že je to náš největší soupeř v boji o postup. Jako třetí v pořadí na nás čekal tým Buštěhrad E. Volno dostal Michal Tůma a šlo se na věc. Rychlé vedení 3:0 nás uklidnilo  remiza Tomáška Bezděka jen potvrdila povinné tři body pro náš tým. Michal Novák na první šachovnici vybojoval remizu. Radost nám nepřekazila ani nečekaná prohra Míši Langmaiera na čtvrté šachovnici. Čtvrté kolo a šlo se na Řevnice B, do té doby suverénní tým dne. Volno dostal Tomášek Bezděk. Od druhého kola skvěle hrající Honzík bez problémů vyhrál. Matěj Kratochvíl proti velmi silnému hráči prohrál a stav byl 1:1 Na poslední šachovnici Vašek Tůma měl značnou převahu. Na ostatních šachovnicích byla situace dosti nejasná. Po čase se ale ukázalo, že kapitán zvolil správnou taktiku, ač Michal Tůma nestál nikterak dobře, ukázali se jeho přednosti a jeho vítězství nám dalo klid. Vyrovnaná pozice na prvním stole, jasná převaha na šestém stole a nelichotivá situace na čtvrtém stole za stavu 2:1 pro nás byla příznivá. Zde se lámal chleba. Na prvním stole Michal Novák nečekaně přehrál hráče Františka Havelku, hráče který hraje ligu. Na čtvrté šachovnici Míša Langmaier v prohrané pozici skvěle obětoval věž a soupeře k údivu všech zmatoval.
O  vítězi bylo jasno. Vašek Tůma v klidu partii dovedl do vítězství. Výsledek 5:1 nad takto silným protivníkem byl nadmíru uspokojující. Poslední páté kolo, postup kousek, stačilo málo remiza s Buštěhradem C a už se mohlo slavit. Do té doby velmi nevýrazné mužstvo Buštěhradu C mělo být snadným soustem. Nakonec kapitán rozhodl, že sedět bude Michal Langmaier. Očekávání rychlých tří bodů a postupu byli na místě. Ale ouha. Rychlá prohra Matěje Kratochvíla. Nervozita stoupá. Naštěstí jasná výhra Jendy Seidla nám trochu zpravila náladu. Jen do doby kdy přišla šokující zpráva, Vašek Tůma ztrácí dámu. ŠOK – prohra. Jediný kdo mohl naše sny překazit byla Řevnice B. Jejich vítězství 5,5:0,5 nad Neratovicemi nám na klidu nepřidalo. Tomášek Bezděk měl kvalitu navíc a vyrovnané pozice u Michalů nám ale uchovávalo naděje. Naše šance se zvýšila po srovnání stavu Michalem Tůmou. Stačilo jadno vítězství  a postup byl doma. Náš postup měli v rukou nejméně zkušení hráči týmu. Na prvním stole se šlo do věžové koncovky. Po velkém boji nakonec Michal udělal chybu a prohrál. Zbyl nám poslední hráč ve hře a ten musel. Za normálních okolností bych řekl jasná výhra, ale nervozita v sále se dala krájet. Značně nervózní Tomášek, ač někdy zbytečně složitě odříznul soupeřova krále na první řadě. Po zisku poslední soupeřovi figury a to jezdce, soupeř zablokoval svého posledního pěšce. Jasný mat věží, ale Tomášek zvolit taktiku jinou, vyrazil pěšákem pro dámu. Dosáhl svého dáma stojí. Jediný blbý tah a soupeřův král je v patu. Naštěstí Tomášek chybu neudělal a matoval, remiza 3:3 a postup. Mladí šachisti mohli slavit.

 

 

            Podrobné výsledky najdete zde:

http://www.chess-results.com/tnr324217.aspx?lan=5&art=0&wi=821

 

Všem zúčastněným hráčům kapitánovi a rodičům děkuji

 

Za šachový klub TJ Kralupy nad Vltavou Pavel Langmaier

 

PS: Tato soupiska je neměnná a platí i pro finále, termín bude upřesněn.

P

 

O pohár starosty města Kralupy nad Vltavou 2014 
Poslední aktualizace15.02.2
Konečné pořadí po 7 kolech
Poř. St.č.   Jméno FED Rtg Klub/Místo Body  PH 1 PH 2 PH 3
1 1   Beneš Matěj  CZE 0 Velvary 5,5 30 21 22,25
2 6   Křemen Tomáš  CZE 0 Pravý Hradec 5,5 29,5 21 23,25
3 3   Klouček  Prokop  CZE 0 Kralupy 5 29 20,5 18
4 13   Šťastný  Adam  CZE 0 Kralupy 5 27,5 20 17
5 5   Kratochvíl Matěj  CZE 0 Kralupy 4 24,5 19 8,5
6 7   Pavela Vojtěch  CZE 0 Slaný 3,5 29 20,5 12,25
7 9   Seidl Jan  CZE 0 Kralupy 3,5 26 20,5 9,25
8 8   Seidl Erik  CZE 0 Kralupy 3,5 20 14,5 6,75
9 4   Klouček Bolek  CZE 0 Kralupy 3 24 16,5 7,5
10 10   Tutr Tomáš  CZE 0 Velvary 3 21,5 16,5 5,5
11 14   Kameník Jiří  CZE 0 Oddolena Voda 3 20 15 5
12 12   Čížek  Daniel  CZE 0 Slaný 2,5 20,5 15,5 4,75
13 11   Vaněček  Tadeáš  CZE 0 Slaný 2 20 15 2,5
14 2   Kašparová Milada  CZE 0 Pravý Hradec 0 21,5 15,5 0

 

 

 

V Harrachově skončilo v sobotu 29. října 2011 Mistrovství Čech mládeže, Harrachov FIDE OPEN a Národní OPEN. V kategorii H16 sice se 7,5 body vyhrál nám neznámý Jan Mikeš z ŠK Spartak Ústí nad Labem, ale hned druhý skončil František Hánl z Kralup, který měl o půl bodu méně. Blahopřejeme!!!

 

 

 

 

 

Lednové akce mladých šachistů

 

Na začátek roku absolvovali naši mladí hráči 2 akce. Jednak se zúčastnili Velké ceny Libně, tradičního pražského turnaje. Letos poprvé tento turnaj nekolidoval se soutěžemi ve středních Čechách a tak jsme vyrazili v početně silné sestavě. Ze 60 účastníků bylo plných 12 z Kralup.

Turnaj pořádá PORG Libeň, kde je ředitelem pan Václav Klas mladší, sám dobrý šachista. Úroveň turnaje byla vysoká, pro nás však bylo zklamáním že se nehodnotili hráči podle věkových kategorií, ale hráli všichni dohromady od 8 do 18 let. Protože většina našich hráčů patří do mladších kategorií, byl to pro mnohé z nich boj trpaslíka s obrem. Podle očekávání se z našich prosadil nejstarší Filip Dolejší, který získal  4,5 bodů ze 7 partií. O půl bodu  méně potom Miloš Holáň  a dva z mladších Tomáš Gruber a Ondřej Vokoun. Polovinu, 3,5 bodů potom Michal Šebesta, Štěpánka Kaněrová, Libor Veselý a Lukáš Simon. Na 3 bodech zůstali Aleš Smolík a Kryštof Vávra. Petr Rozum na svém prvním turnaji 2,5 bodu a jeden z nejmladších účastníků Martin Kraus (ročník 2000) alespoň 2 body. Turnaj byl pro naše hráče cennou zkušeností, přesto ale budeme dávat přednost svým tradičním turnajům, které mají i podle mého hodnocení přehlednější organizaci.

Druhou akcí bylo 3 soustředění 1 ligy mladšího dorostu v Karlových Varech. Tam naše družstvo ve složení Telman Nersisyan, Jirka Rýdl, Ondra Vokoun, Dominik Beneš, Libor Veselý a  Lukáš Simon   podlehlo družstvu Plzně, která se po tomto kole dělí o 1 až 3 místo, ale uhrálo cenný bod s Karlovými Vary . V současné době je na 7 místě, uprostřed tabulky, ale vzhledem k vysoké vyrovnanosti a velkému počtu sestupujících (3 ze 12 družstev) musí v posledním soustředění v Domažlicích alespoň jednou vyhrát ze 3 zbývajících zápasů.  (F.Seiner)

 

Další úspěšné tažení kralupské mládeže.

 V dohrávce ligy mladšího dorostu  v Domažlicích (hrála se poslední 3 kola) naši mladíci pravděpodobně zachránili ligu pro rok 2008-9.  Z 12 družstev sestupují oficiálně poslední 4 družstva, většinou se řada družstev do soutěže nepřihlásí. V lize hraje ve 4 skupinách 48 účastníků a občas někomu dojdou peníze nebo zestárnou hráči přes věkový limit  a tak se účasti vzdá. 9 místo v posledních letech znamenalo záchranu. A to právě naše družstvo obsadilo. Před tímto turnajem jsme byli poslední s 1 bodem, 2 vítězství nás posunuli na lichotivější příčku. Je nutno si uvědomit že máme družstvo 10 až 12 letých  proti většinou 14 a 15 letým soupeřům. Díky tomu budeme hrát další léta ve stejné sestavě a soupeře budou oslabovat odchody starších borců.
V soutěžích jednotlivců se v okolí hráli 2 větší turnaje. V Mladé Boleslavi pořádal šachový oddíl Dobrovice 5 a poslední kvalifikační turnaj pro krajský přebor. V kategorii H14 jsme nestartovali (Hánl a Vokoun mají postup již zajištěn), v H12 šlo především Liborovi Veselému o kontrolování svého postupového místa.  Své soupeře rozdrtil zcela jasným způsobem – 8 vítězství a 1 remisa. Jeho bratru Rosťovi také štěstí přálo, 5 bodů z 9 partií je slušný výsledek. Největší překvapení připravil Martin Kraus, ročník 2000, který se zatím zúčastnil pouze 2 turnajů s hubeným výsledkem. Zde se mu výjimečně dařilo, výsledek 4,5 bodů z 9 je velkým úspěchem.
Druhá polovina hráčů hrála v Českém Brodě, kde se hraje ji tradičně dobře organisovaný a obsazený turnaj. V kategorii do 14 let byl úspěšný Fanda Hánl, který obsadil 2 místo. V první desítce skončil i Ondra Vokoun který v poslední době hraje solidní, takřka profesionální šach. Odměnou je pro něj, že jako první z kralupských žáků uhrál ELO. Gratulujeme!  V kategorii do 12ti let se podařilo Lubošovi Simonovi uhrát 3 místo, Péťa Vondra skončil devátý.
Tím naše šachová sezóna pomalu končí . V květnu zkusí štěstí Tomáš Gruber a Aleš Smolík v přeboru republiky mladších dvojic (ročník 1999 a ml.) v  červnu čeká naší reprezentaci (Hánl, Vokoun, Simon, Vondra, Veselý a Gruber) krajský přebor jednotlivců a červenci pak šachový tábor, kde pod vedením zkušených trenérů si frekventanti připraví zbraně na příští sezónu. 

Frant. Seiner

 

 

Mladí kralupští šachisté zrají jako víno.

 Vychovat dobrého šachistu je vždy běh na dlouhou trať. Historie současného šachového kroužku v Kralupech začala před 9 lety. Do okresního přeboru 4člených školních družstev se tenkrát přihlásilo z Kralup 8 družstev. I když příliš neuspěli, podařilo se ing. Seinerovi dát dohromady dost zájemců pro obnovení šachového kroužku. V něm se z úplných začátečníků stalo během 8 let družstvo hrající nejvyšší republikovou soutěž –extraligu. Pochopitelně to nebylo jednoduché, během té doby se v kroužku vystřídalo několik desítek dětí. Ne všichni došli až do nejvyšší soutěže, ale pro všechny to byla dobrá škola pro šachy i pro život. Na jejich úspěchy se snaží navazovat mladší generace, většinou ročníky 1996 až 1999 kteří hrají ligu mladšího dorostu. V kralupském DDM pod vedením trenéra Martina Hejzlara získávají teoretické znalosti a díky podpoře Městského úřadu a firmy Montako mají možnost si je upevnit v různých turnajích.

I když většina hráčů ze starší skupiny již nehraje závodně, s chutí si zahráli v turnaji školních družstev. Většina se jich sešla na Gymnáziu A. Dvořáka které reprezentovali v okresním a krajském kole. Tyto soutěže, organisované asociací školních sportů se hrají ve 3 kategoriích.  1. až .5 třída účast v okresním kole 8 družstev – 3 kralupská, vítěz ZŠ Komenského, 4. místo ZŠ Třebízského. Zde hráli mladí zájemci o šachy z kroužku Mgr. Grubera, zvítězili zcela hladce, ale v krajském kole již neuspěli.

6. až 9. třída 11 účastníků, z toho 6 kralupských. Zvítězilo družstvo DG a SŠ Kralupy, 3 místo ZŠ Revoluční.  Vítězové uspěli i v krajském kole kde zvítězili s náskokem 5,5 bodu a kvalifikovali se do republikového finále. Hrálo 15 družstev. 1 šachovnici hájil Telman Nersesyan  extraligový hráč loňského kralupského týmu. Nejlepší výsledek měl na 3 šachovnici Fanda Hánl, představitel nastupující mladší skupiny s výsledkem 6,5 bodů ze 7 partií.

Kategorie středoškolských družstev bývá obsazena méně, ale hráči jsou obvykle na vysoké úrovni. Družstvo DG a SŠ Kralupy reprezentovali  bývalí extraligoví hráči Karel Slapnička, Jirka Žamboch, Argam Alaverdyan a Bára Smolíková (viz foto).  Po povinném vítězství v okresním kole zvítězili i v kraji v konkurenci 10 družstev s náskokem 4 bodů.  Nejúspěšnější byli právě poslední 2 jmenovaní Argam (bývalý přeborník republiky) a Bára (2x přebornice Čech v dívčí kategorii) získali 5 bodů z 5 partií. I jim můžeme držet palce na jaře v republikovém finále. (Fr.Seiner)

 

   

 

 

 

 

EXTRALIGA dorostu 2006 – 7

 V minulé sezóně jsme slavili největší úspěch kralupského mládežnického šachu – postup do nejvyšší soutěže, extraligy, po napínavém souboji s družstvem mostu B až do poslední partie ligy. Letošní soutěž je ve znamení těžkého boje o udržení v této exkluzivní soutěži. Když uvážíme sílu soupeřů, vyjádřenou většinou vysokou hodnotou ELA u předních hráčů, vidíme že naše naděje není nestojí příliš vysoko. 16 družstev extraligy je rozděleno na 2 skupiny po 8, které hrají turnaj každý s každým. První 4 se pak z obou skupin utkají o titul, skupina těch slabších svede boj o sestup.  Naše družstvo nezačalo boj ve skupině nejlépe. V prvním zápase s favoritem z Klatov jsme prohráli 4,5 ku 1,5. Druhý zápas s Plzní jsme jasně vyhraný stav otočili  na remis a ve třetím utkání v Mostě jsme v oslabené sestavě prohráli 5 – 1. V závěrečném soustředění, hraném v Hlušicích u Nového Bydžova zkoušeli zlepšit svou pozici. Po očekávané prohře s OAZOU Praha jsme podlehli i domácím (Lysá-Hlušice). Po velkém boji s Táborem jsme uhráli první vítězství díky Alaverdyanovi a Smolíkové, v posledním kole jsme nestačili na Říčany.

Co říci o hře. Neúspěch tentokrát nebyli kvůli selhání některého z hráčů, výsledky všech jsou zhruba stejné, tj. těsně pod 50 %. Zdá se že hlavním důvodem byla nervozita z tak těžké soutěže a troch i ztráta bojovného duch, který nám pomáhal v loňské soutěži.  Minulou sezonu stačilo když 1 nebo 2 hráči (obvykle na zadních šachovnicích) vyhráli a ostatní již „drželi „ výsledek, letos proti silným soupeřům stačilo zaváhání některého z našich hráčů a soupeři již zbylé partie odremisovali. Bohužel nikdo z našich nedokázal riskovat a výsledek zvrátit. Dokumentuje to jen 6 výher z 42 partií, remis 18.

Nyní k jednotlivým hráčům: Karel Slapnička na 1 šachovnici měl nejtěžší úkol. Soupeři obvykle s ELEM o 300 bodů vyšším (2000) byli pro něj velké sousto. Ale 2,5 bodů z 7 partií je výborný výsledek, povinnost k družstvu si rozhodně splnil. Na jeho hře je vidět soustavná práce i když se závodní hrou začal poměrně pozdě. Argam Alaverdyan má své hvězdné období již za sebou, mistr republiky v 10 letech se nyní věnuje hlavně atletice. Jeho jméno má mezi protihráči stále nebezpečný zvuk, což mu umožňuje bezproblémové remízy. Přesto dokáže občas sehrát partii ve velkém stylu.Výsledek 2 body ze 6 tomu odpovídá. Nováčkem v družstvu je Vojtěch Kán z Mladá Boleslavi. Zkušenosti ze špičkových republikových turnajů mu sice zatím chybí, snažil se to kompenzovat bojovností ne vždy úspěšně. 2,5 bodu ze  7 odpovídá jeho možnostem na 3 šachovnici. Jirka Nejedlý z Neratovic za nás hraje už 4 sezónu . Loni patřil ke hráčům na kterých družstvo stavělo, letos se mu zatím nepodařilo vyhrát ani jednu partii. Zato se stal remisovým králem  5 šachovnice patřila Telmanu Nersisyanovi. Oněm se dá říci totéž co o Argamovi. Mistr republiky 8 letých dnes dělá hlavně atletiku a v šachu žije ze starých úspěchů. Stejný je i jeho bodový zisk – 2 body z 6.  Stejně jako loni byla nejúspěšnější Barbora Smolíková. Ukazuje se že každoroční účast na mistrovství republiky a Čech dívek jí udržuje ve formě i když i ona věnuje čas hlavně jiným koníčkům. Její agresivní styl jí přinesl 3 body ze 7

 

(Ing. Fr.Seiner)

 

 

 

Zúčastnilo se všech 12 týmů. Kralupský oddíl byl jediný, který byl schopen toto soustředění uspořádat, a to především zásluhou svého předsedy Františka Seinera, jenž ukázal velkou míru obětavosti a trpělivosti i díky podpoře vedení kralupské železniční stanice, která nám zapůjčila hrací sál. 
Vítězem ligy a postupujícím týmem do extraligy se stalo A-družstvo Mostu. Kralupské naděje  Alavardyan, Nersesian, Nejedlý, Žamboch, Smolíková, Slapnička - vybojovaly skvělé druhé místo a tím obhájily své loňské pozice.Snímky ze soustředění ve dnech 23.-24.4.2005 V Kralupech nad Vltavou

 

 

 

Argam Alaverdyan obsadil druhé místo na tradičním smíchovském turnaji -Mikulášské šachové nadílce -v sobotu 29.11.2003. Hned za ním skončil druhý náš zástupce Telman Nersisjan. Na výtečném patnáctém místě dokončil turnaj po sedmi kolch i druhý z bratrů Alaverdyanových, Argišti.
Zde jsou kompletní výsledky

 

Alaver.JPG (6258 bytes)

Argam Alaverdyan obsadil druhé místo na Mistrovství Čech mládeže do 16 let pro rok 2003 v kategorii H12. Hrálo se ve dnech 25. 10.-1. 11. 2003 ve Volyni. Druhý náš zástupce Telman Nersisjan skončil též na výtečném desátém místě. Mezi děvčaty byla celkově šestá Bára Smolíková nejlepší ve své věkové kategorii
Zde jsou kompletní výsledky

 

 

Žákovské družstvo Easy English Kralupy nad Vltavou postoupilo z krajského přeboru do České ligy mladšího dorostu! Blahopřejeme! Ve finále 8.června v Řevnicích, kam postoupili vítězové jednotlivých regionálních skupin, nejprve v prvním kole porazili Kavalier Sázava 3,5:1,5, a pak dvakrát shodně 5:0 Zdice a domácí Řevnice. Družstvo hrálo ve složení Argam Alaverdyan, Telman Nersesjan, Jirka Žamboch, Bára Smolíková a Argišti Alaverdyan. V severní ligové skupině tak Kralupy nahradí tým Neratovic, který po jedenáctileté ligové účasti letos sestoupil.

Telman.jpg (10012 bytes)Argam.jpg (11654 bytes)

Telman Nersisjan a Argam Alaverdyan

 

 

 

  

 

Zaječice 2002 - velká obrazová i partiová reportáž z vystoupení dvou kralupských žákovských týmů - ve formátu pdf možno stáhnout zde

 

 Činnost šachového kroužku dětí a mládeže začala asi kolem roku 1975 pod odborným vedením Jaroslava Bašty a později ing. Františka Seinera a Stanislava Bulvy. Mezi odchovance patří dva nositelé kandidáta mistrovské třídy a několik hráčů 1. výkonnostní třídy. Kroužek byl pro oddíl studnicí mladých talentů a v té době hrálo první družstvo Kaučuku Kralupy ligovou soutěž. Zhoršující se finanční situace oddílu, větší pracovní zaneprázdnění trenérů a hlavně likvidace závodního odborového klubu způsobila přerušení práce kroužku na několik let.

            Od listopadu 1997 se činnost dětského šachového kroužku obnovila zásluhou předsedy kralupského šachového oddílu ing. Seinera, který si takto vzal na starost i mládež. Děti se v slušném počtu účastní přeboru škol Mělnicka čtyřčlenných družstev, kdy jsou Kralupy zastoupeny týmy v kategorii starších i mladších žáků. Nejúspěšnější jsou družstva ZŠ Komenského a ZŠ gen. Klapálka. Od té doby byla sehrána řada náborových turnajů, které přilákaly další zájemce, děti se účastní například prázdninových šachových táborů a víkendových soustředění, pořádaných ve spolupráci s šachisty z Neratovic a Mladé Boleslavi, turnajů o vánočního kapra v Neratovicích, soutěže o jineckého pěšce, mistrovských přeborů republiky v jednotlivých kategoriích a soutěží družstev (i mezi dospělými). V současné době tvoří kroužek kromě několika vyspělejších žáků (ze 7. až 9. tříd) především zástupci nejmladší kategorie, kteří patří k nejlepším v republice. Telman Nersesjan a Argam Alaverdyan jsou ve svých věkových kategoriích až na samém vrcholu českých žebříčků, Argam dokonce v roce 2001 bojoval i na individuálním místrovství světa se slušným výsledkem.

Trenér kralupské mládeže a předseda oddílu ing. František Seiner sleduje své svěřence Smolíkovou a Nersesjana