adresa hrací místnosti:
Hotel  Sport v Kralupech nad Vltavou,
Sídliště U Cukrovaru

Porážíme Ústí 6,5:1,5 a naděje na záchranu stále žije

Po necelých dvou hodinách hry remizoval po oběti figury opakováním tahů Kamal, když nenašel odvahu hrát bez figury několik vyčkávacích a zesilovacích tahů, které mu mohly přinést i celý bod, ale nezlobili jsme se na něho, protože jsme celkem dobře stáli všichni s bílými figurami, takže remíza černými byla v konečném výsledku v náš prospěch. Pak už jsme zase rychle vedli (jako letos tradičně), když celkem snadno vyhrál Robert na 1.šachovnici. Další průběh zápasu se však od těch dosavadních lišil, a to tím, že soupeř nevyrovnal, ale naopak my jsme přidávali jeden bod za druhým. Na dva a půl zvyšoval Honza Skřivánek, jehož soupeř Pavel Chrz působil poněkud odevzdaně. Možná to bylo i tím, že se chystal - jak se mi svěřil - na svého známého soupeře z krajských soutěží Radka Volka, ale toho jsme tentokrát nechali takticky odpočívat, což asi málokdo po jeho hezkém vítězství v minulém kole čekal. Na 3:1 upravil Aleš Palas, který někde v potyčkách o centrum šachovnice ztratil výhodu, kterou si vybudoval v zahájení, a souhlasil s opakováním tahů. Na 4:1 jsem zvyšoval já, a to díky hodinám, protože můj soupeř nestihl v časovém limitu najít odpověď na můj 39.tah. A to jsme šli na posledních patnáct tahů před časovou kontrolou s časem já 2.54 minuty a soupeř cca 17 minut. Za dalších pár minut už to bylo 5:1 poté, kdy Kopeckého soupeřka konečně vzdala už hodně dlouho prohranou pozici, kterou Jirka získal díky vtipné mezioběti figury. Pak už hrál o záchranu jen Honza Štursa a naopak Luboš Maršálek trápil svého protihráče s dámou proti dvěma věžím a neustále spřádal kolem jeho krále matové sítě. Jenže ani to nestačilo, soupeř se bránil velmi vtipně a především oba jeho jezdci vytvářeli nepříjemné šachovací kombinace. Nakonec to dopadlo všechno jinak - Štursův soupeř přehlédl snad už poslední možnost našeho zkušeného ligového borce a nechal si dát jednotahový mat, zatímco Luboš už v oboustranné závěrečné časovce špatně odhadl okamžik, kdy si stavěl druhou dámu a soupeřovi jezdci se mu pomstili remízou. Celkově však pro družstvo vynikající výsledek!

Makevich-Štursa: cerný napadl tahem Da5 pěšce na c3, kterého bílý pokryl tím, že s ním postoupil o políčko kupředu. Ihned nato dostal mat na e1!

Žamboch-Körschner: Po 39.tahu bílého g3 má černý problémy se špatným postavením svého krále. Nakonec se rozhodl k výměně věží na f4, ale už bylo po časovém limitu

To je pozice před 59. tahem černého v partii Přibyl-Maršálek. Černý si sice postavil dámu, za kterou bílý musel dát věž, ale vzápětí se černému pomstili bílí koně a vyšachovali i druhou dámu. Stačilo však Dxh5+!