Home   |   Kalendář akcí   |   Kultura   |   Sport   |   Zpravodaj   |   Kralupské firmy   |   Hokejbal   | Sobota 18. května 2024
 Zpravodaj

Zpravodaj > Květen 1999

Judo

Judisté kralupského oddílu se v sobotu 3.4. zúčastnili Velikonoční velké ceny Teplic. Z družstva žáků vinou nemocí a odjezdu dětí na velikonoční prázdniny
startovala pouze Lucie Chytrá. V kategorii do 36 kg mladších žákyň získala první místo. Z družstva přípravky se zúčastnilo 8 dětí. Jakub Dušek získal
1. místo v
kategorii do 21 kg mláďat, ve stejné hmotnostní kategorii se Štěpán Hajn umístil na stříbrném stupínku, Pavla Pospíšilová vybojovala stříbrnou medaili v hmotnostní
kategorii do 27 kg a její sestra Jana v téže kategorii medaili bronzovou.
Nyní se družstvo přípravky chystá na tradiční turnaj v pražských Vršovicích a druhé kolo Kralupské miniligy, kde z osmi družstev zaujímá zatím třetí místo. Ve
zbývajících dvou kolech by si rádi kralupští své umístění vylepšili.

Úspěch kralupského juda
V sobotu 10.4. se v Jičíně konalo Mistrovství ČR v judu juniorů. Reprezentant kralupského oddílu juda devatenáctiletý Jiří Mejzr se na tuto soutěž připravil velmi
dobře a získal zlatou medaili.
Jirka se věnuje judu asi 10 let a již v předchozích letech získával cenná umístění na republikových soutěžích, několikrát byl pozván na soustředění juniorských
reprezentantů, ale bohužel ho vždy přibrzdilo zranění.
Doufejme, že si svůj díl smůly vybral a že se mu nyní podaří zúročit několikaletou dřinu na tatami, v posilovně a při běhání.
Z Jirkova úspěchu má radost celý kralupský oddíl a všichni mu ho ze srdce přejeme, především proto, že Jirka je velmi skromný kluk, nikdy ze sebe nedělal
primadonu a je ochoten na sobě pracovat.
Prvními trenéry Jirky byli Milan Stopka a Radek Novák, později trénoval u ing. Maršálka a v dorosteneckém věku u Romana Giovagnoniho. Nyní Jirka hostuje v
družstvu mužů Sparty v druhé nejvyšší soutěži, kde má příležitost získávat cenné zkušenosti. Mimo tréninků se Spartou trénuje (pokud mu čas dovolí) s kralupskými
"veterány". Pravidelně navštěvuje posilovnu, běhá.
Studuje v prvním ročníku na ČVUT a skloubit náročné studium se sportovní přípravou není nijak snadné.